Kultura

Velikonoční tvoření

Zveme Vás na velikonoční tvoření (nejen) pro děti. Děti si při něm mohou vyzkoušet hned několik výtvarných technik.

Na místě se bude také konat Jarmark výrobků děti z MŠ - výtěžek bude použit na obohacení jejich programu v MŠ.
https://fb.me/e/2RKsE1VPd

Keltský telegraf

Zveme Vás na každoroční akci Keltský telegraf. Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.
S sebou si můžete přinést něco na opečení nad ohněm, případně i něco na zahřátí. V 19:30 se odpálí světlice. Následovat by měly světelné signály od Dlouhé Loučky a Křenova.
Více informací na www.keltskytelegraf.cz

 

Turnaj v prší

Zveme Vás na turnaj v snad nejznámější karetní hře - prší! Registrace do turnaje proběhne na místě. Těšíme se na Vás :-)

Masopustní veselí v Útěchově

Zveme všechny malé i větší na karnevalové veselice! V sobotu 25. února 2023 začneme v 15:00 hod.  Maškarním karnevalem pro děti. Plynule na něj pak naváže Masopustní karneval pro dospělé od 19:00 hod. Těšit se můžete na spoustu zábavy, tanec i soutěže. Těšíme se na Vás :-)

     

Košt vína - Víno Jan Polehňa z Blatnice pod Svatým Antonínkem

Zveme Vás na Košt vína - Víno Jan Polehňa z Blatnice pod Svatým Antonínkem (Víno Jan Polehňa, @vinopolehna). Těšit se můžete na komentovanou degustaci 10 vzorků vína, moravské sýry a další. Po degustaci následuje volná zábava. Na místě si můžete také zakoupit vína či drobné občerstvení. Předprodej lístků začíná ve středu 11. 1. 2023 - neváhejte, počet míst je omezený, očekáváme, že se lístky velmi rychle vyprodají. Těšíme se na setkání s Vámi u vynikajícího vína!

Rozsvícení vánočního stromečku

Útěchovský vánoční stromeček se rozsvítí za zvuku koled v pondělí 28. 11. 2022 od 16:15 hod. Přijďte si zazpívat společně s dětmi z naší mateřské školky a užít si společně předvánoční čas. Těšíme se na Vás!

Mikulášská nadílka

Zveme Vás na Mikulášskou nadílku, která se bude konat v neděli 4. 12. 2022 od 17:00 hod. u Obecního domu U Kačenky. Děkujeme všem, kteří na tuto akci přispěli na Štrůdlování. Podařilo se nám vybrat 2.000 Kč, které Mikuláš využije na nákup balíčků pro děti.

 

Útěchovský Baby klub

Zveme Vás na Útěchovský Baby klub, který se koná každé pondělí od 15:30 do 17:00 hod. Není potřeba se nikam hlásit, stačí dorazit do prostor naší MŠ.

Vánoční focení 2022 v MŠ Útěchov

MŠ Útěchov nabízí možnost Vánočního focení pro děti. Není potřeba se objednávat předem, stačí dorazit 25. 11. 2022 v 10.30 do MŠ Útěchov.

Martinská dílnička s lampionovým průvodem

Útěchovské štrůdlování 2022

Zveme Vás na tradiční Útěchovské štrůdlování. Zapojte se do soutěže o nejlepší štrůdl i vy! Příjem soutěžní nohavice štrůdlu od 14:30 hod. Těšit se můžete i na další dobroty z jablek a výstavu původních odrůd jablek.

Jóga v Útěchově

Zveme Vás na lekce jógy, které budou probíhat v uzavřené skupině v prostorách mateřské školy od 27. října do 22. prosince 2022. V případě zájmu a pro více informací prosím kontaktujte lektorku Lucii Wrbovou, tel. 737 009 002, mail wrbova.lucie@seznam.cz.

Promítání filmu Svobodné děti

Zveme Vás na benefiční promítání filmu Svobodné děti, které se uskuteční ve čtvrtek 13. října od 16:00 hod. v Mateřské škole v Útěchově. Vstupné dobrovolné. Více informací naleznete na stránce události: www.facebook.com/events/1132977833970063/?ref=newsfeed.

Kam dál?

VOLNÝ ČAS